Граѓански трибини во општина Карпош и Куманово, средби со граѓаните во Велес и Лозово

Вторник, (04.09.2018) во општина Карпош, со почеток во 19:30 часот на платото кај Млечен ресторан, ќе се одржи граѓанска трибина на која ќе учествува премиерот на Република Македонија и претседател на СДСМ, Зоран Заев.

Покрај премиерот, на трибината ќе учествуваат и градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев и професорката на Правниот факултет во Скопје, Ана Чупевска.

(Пренос во живо граѓаните и медиумите ќе може да следат од официјалната ФБ страница на премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев како и на Јутјуб каналот izlezi.mk)

 

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ќе го посети Куманово каде што во 19:00 часот ќе учествува на граѓанска трибина што ќе се одржи во Домот за култура.

 

Министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ, Оливер Спасовски ќе го посети Велес каде што во 16:00 ќе оствари средба со претставници на бизнис секторот, потоа со почеток во 18:00 часот Спасовски ќе се сретне со жители на населеното место Оризари, а во 19:00 часот ќе се сретне со жители на населеното место Бузалково.

Претходно, во 13:30 часот, министерот и потпретседател на СДСМ, Спасовски ќе даде изјава за медиуми пред зградата на Општина Велес.

 

Градоначалникот на општина Штип и потпретседател на СДСМ, Благој Бочварски е во посета на општина Лозово каде во 12:00 часот пред зградата на Општината ќе даде изјава за медиуми.